Дослідження «ООН-Жінки»
Війна посилює вже існуючу нерівність жінок у суспільстві
На початку квітня «ООН-Жінки» випустили цікаве дослідження. У ньому говориться про те, що війна посилює і так існуючу нерівність жінок у суспільстві та їхнє становище.
За підрахунками фахівців ООН, 3,7 мільйонів людей виїхали за кордон, з яких 90% — жінки та діти, а число внутрішньо переміщених осіб сягає ще додатково 6,5 мільйонів людей.
Разом з Прикордонною поліцією Молдови «ООН-Жінки» проводили опитування серед людей, які виїжджали з України в Молдову. Опитування показало, що на кожні 100 жінок приходиться 77 дітей віком до 11 років, тобто, крім пошуку притулку, роботи, їжі та подолання власних емоційних і психологічних переживань, жінки ще повинні подбати про дітей.

Жінки і дівчата часто стикаються з проблемами відсутності предметів першої необхідності, втрати роботи, психологічного впливу страху за життя своє, дітей, чоловіка та родичів, які залишилися в Україні, а також з проблемами сексуального та гендерного насильства в громадських і приватних місцях.
«ООН-Жінки» прагне інформувати про гуманітарні заходи та відстоювати пріоритети всіх жінок і дівчат, включно з представниками найбільш уразливих груп.

Повне дослідження можна прочитати тут.

Фонове фото: Priscilla Du Preez on Unsplash