дослідження соціологічної групи «Рейтинг»
Плани українців та українок на життя після війни
У недавньому дослідженні соціологічної групи «Рейтинг» розповідається цікавий аспект щодо планів українців та українок на життя після війни.

Професійний розвиток та нові знання в цілому знаходяться на другому місці серед актуальних напрямів планів, бо попереду відновлення країни. 49% людей роздумують, як отримати додаткову освіту чи нові знання, а 38% — освоїти нову професію, 27% мріють після війни відкрити свою справу, 21% — піти нову роботу. Втім, гендерні відмінності прослідковуються і тут.
Чоловіки більше розглядають можливість переїхати в інше місто/регіон або за кордон, адже географічна мобільність – це традиційно маскулінна характеристика, жінки більше прив’язані до місця та надають перевагу осілості. Власну справу хочуть відкрити 31% чоловіків та 23% жінок.

Загалом активність чоловіків під час війни підвищується, бо вони мають можливість стверджувати свою маскулінність і мати кращу ідентифікацію з традиційно чоловічими ролями. росія зараз змусила спростити цінності та ідентифікації, зробити все спрощеним і чітким. Відповідно світ стає чорно-білим і відбувається часткове повернення до встановлених стереотипів, які вдавалося бороти в процесі розвитку українського суспільства.

Прочитати повне дослідження можна за посиланням.

Фонове фото: Max Kukurudziak on Unsplash