Дослідження Гендер в деталях
Збільшення навантаження жінок з початком війни
Хоча зараз більшість колишніх умовностей відійшли в небуття, з початком повномасштабної війни в Україні ситуація похитнулася.
Незважаючи на те, що можна зустріти повідомлення про те, як в Україні історично були присутні матріархальні начала, насправді це не так. Щоденне життя жінок у селянській сім’ї було складним: дружина мала коритися волі чоловіка, якого вважали головою родини і власником основного майна (землі, поля, худоби й реманенту), а насильство було звичною частиною подружнього життя. Крім того, поширеними були примусові шлюби і поціновування здібностей господині над усіма іншими чеснотами.
Хоча зараз більшість колишніх умовностей відійшли в небуття, з початком повномасштабної війни в Україні ситуація похитнулася. Все тому, що помітно збільшилося навантаження на жінку, адже вони стають головами домогосподарств, замість чоловіка, який часто на війні. Відповідно, вони втрачають можливість на додаткову соціальну активність, якісну освіту чи роботу, будучи повністю відповідальною за забезпечення своєї сім’ї. З іншого боку, незаміжні молоді жінки опиняються дуже вразливими через війну, бо повністю залежать від фінансового стану своєї родини, що обмежує їхню мобільність, доступ до соціального життя тощо.

Щоб дізнатися більше про реальну історію життя жінок в Україні, переходьте за посиланням, а про життя жінок під час війни читайте тут.

Фонове фото: name_ gravity on Unsplash