Лідерство учасниць Мережі молодих лідерок миробудування

Аліна Хацько, учасниця Мережі молодих лідерок миробудування з Донеччини, проводить онлайн-уроки для своїх учнів по всьому світу

«Є учні, які залишилися в Донецькій області, більшість зараз живуть по всій Європі, а одна дитина входить у Google Classroom з Аргентини. Окрім учнів своєї школи, дівчина також навчає невелику кількість учнів з інших куточків України, які зараз є біженцями в інших країнах Європи»

Багато учнів Аліни Хацько тепер розкидані Європою після втечі від війни, але це не заважає їй перевіряти виконання ними домашнього завдання з історії прямо зі свого готельного номеру в м. Маллінгар, Ірландія.
Онлайн-технології, яку вчителі та студенти по всьому світу використовували під час пандемії, знову стала життєво необхідною, щоб допомогти українським викладачам, таким як Аліна, підтримувати контакт зі своїми учнями.

Викладачка середньої школи Аліна із Донецької області прибула до Ірландії на початку цього місяця разом зі своєю сестрою та дев’ятирічною племінницею після важкої 23-годинної подорожі потягом із рідного регіону до Львова на захід України, перед тим як перетнути кордон з Польщею. Після короткого перебування в Австрії вони потрапили до Ірландії, оскільки у Аліни є шкільний друг, який живе в Лонгфорді.

Насамперед Аліна переживає про маму, батька та чоловіка Богдана, які залишаються в Донецькій області. Добропілля – це місто, яке не було окуповане Росією в 2014 році, і сьогодні залишається вільним від бойових дій. Аліна каже, що вона щаслива бути в Муллінгарі, і вдячна за теплий прийом, який вона та її рідні отримали.

Коли Росія вторглася в Україну 24 лютого, школи були закриті на два тижні, згодом заняття відновилися дистанційно. Є учні, які залишилися в Донецькій області, більшість зараз живуть по всій Європі, а одна дитина входить у Google Classroom з Аргентини. Окрім учнів своєї школи, вона також навчає невелику кількість учнів з інших куточків України, які зараз є біженцями в інших країнах Європи.

Відповідаючи на запитання, як події останніх трьох місяців вплинули на її учнів, Аліна каже, що її постійно вражає їхня стійкість.

«Недавно із Маріуполя евакуювали одного хлопчика. Він не радісний, але він сильний. Більшість моїх учнів такі сильні, сильніші за нас, дорослих. Вони підтримують нас, дорослих, а не навпаки. Українські учні – дуже сильні», – розповідає дівчина.

Що стосується Аліни, то вона намагається зосередитися на «позитивних думках», що не завжди легко зробити. Зараз вона перебуває в готелі Newbury, який, за її словами, «чудовий», проте вона сподівається якнайшвидше повернутись до Донецької області та побачитись зі своїм чоловіком та батьками.

«Я хочу повернутися і знову бути з родиною, проте тут я відчуваю себе як вдома. Ірландці найкращі. Думками я прагну додому», – каже Аліна.

Інтервʼю Аліни ірландському виданню Westmeath Examiner англійською мовою можна прочитати за посиланням.

Аліна Хацько, учасниця Мережі молодих лідерок миробудування з Донеччини. Джерело фото: Westmeath Examiner